Bir Yazarın Hikayesi Alan Wake Herşeyin Başlangıcı

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Bir Yazarın Hikayesi Alan Wake Herşeyin Başlangıcı Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz Bu Yazımızda 2010 Yılından Bu Zamana Damga Vurmuş Oyun Alan Wake Hakkında Kısa Bir Başlangıç Ve Hikayesi Hakkında Tanım Yapacağız.

Oyunumuz İlk Açıldığı Zamanda Bizi Güzek Bir Giriş Sahnesi Karşılıyor Ve Karakterimiz Kendinin Bir Yazar Olduğundan Bahsediyor.

Oyun Yazı Başında Bahsettiğimiz Gibi 2010 Yılında Çıkmış Fakat Günümüze Kadar Bilinirliğini Sürdürmeye Devam Etmiş Bir Oyun Oyunun Hikayesinden Bahsedecek Olursak Yazarımız Alan Wake'in Görmüş Olduğu Bir Rüya İle Başlamaktadır. 

Yazarımız Rüyasında Karanlıkta Araç Sürerken Karşısına Çıkan Otostopçuya Çarpası Sonucunda Başlıyor Karakterimiz Aracından İniyor Çarpmış Olduğu Karakterin Yanına Gidiyor Ve Karakter Birden Kayboluyor Ardından Oyunumuzun 1. Bölümü Başlamış Oluyor. 

Her Oyunda Olduğu Gibi Bu Oyununda Tabi Ki Başında Bir Oyun Öğreticisi Mevcut İlk Görevimiz Deniz Fenerine Ulaşmak Bizde Görevi Gerçekleştirmek İçin Deniz Fenerine Doğru Yola Çıkıyoruz Merdiven Bulunan Bir Kısıma Geldiğimizde Aracımızın Orda Çarpmış Olduğumuz Otostopçuyu Görüyoruz Ve Kaçıyoruz Ardından Öğretici Başlıyor Ve İlk Olarak Oyun Bize Savunma Mekaniklerini Öğretiyor. Öğreticiyi Tamamlayıp Hedefimize Doğru Yola Devam Ediyoruz.

Yolumuza Devam Ederken Bir Köprüye Geliyoruz Köprüden Geçerken Tabi Ki Her Oyunda Olduğu Gibi Yeniden Bizi Takip Eden Karakter Geri Geliyor Ve Bizde Koşuyoruz Köprünün Karşı Tarafından Birini Görüyoruz Ve Karşı Tarafa Doğru Koşuyoruz, Karşı Tarafa Geçince Köprüde Gördüğümüz Adamın Evine Sığınıyoruz Ve Ara Sahne Giriyor. 

Ara Sahne Sona Erdiği Zaman Yeni Bir Görev Kazanıyoruz Görevimiz Işığı Takip Et Ve Bu Göreve Doğru Tekrar Yola Çıkıyoruz Bu Görevimizde Bir Oyun Öğretici Görev Ve Bu Görevde Işıkların Güvenli Bölge Olduğunu Öğreniyoruz Bir Güvenli Bölge Keşfediyoruz Ve Ardından Yeni Hedefe Doğru Yola Çıkıyoruz.

Yeni Hedefimizde Bizi Takip Eden Karakter İle Karşılaşıyoruz Ardınan Oyun Yan Tarafımızda Bulunan Sandıktan Mermi Alamamız Gerektiğini Söylüyor Bizde Alıyoruz Ve Ardından Yukardan Doğru Bize Bir El Feneri İniyor Ve El Fenerini Alıyoruz Ve Oyun Bize El Feneri Kullanarak Düşmanları Zayıflatabildiğimizi Öğretiyor Tekrar Yukarıdan Bir Item İniyor Bu Sefer Oyun Bize Altıpatlar Veriyor Ve Onunla Düşman Karakteri Yeniyoruz Ve Eski Görevimiz Deniz Fenerine Ulaş Görevi Geri Geliyor Ve Tekrar Deniz Fenerine Doğru Yola Çıkıyoruz.

Deniz Fenerine Ulaşmak Tabi Ki Çokta Kolay Olmuyor Fakat Ulaşıyoruz Daha Sonra Bizi Yeniden Bir Ara Sahne Karşılıyor Ara Sahnemizde Deniz Fenerinin İçine Giriyoruz Ve Deniz Fenerinin Işıkları Kapanıyor Ardından Karımızın Sesi İle Rüyadan Uyanıyoruz.

Yazımızın Başında Dediğimiz Gibi Oyun Aslında Bir Rüya İle Başlıyor Oyunun Devamını İleri Tarihlerde Yayınladığımız Yazılardan Öğrenebilirsiniz Başka Yazımızda Görüşmek Üzere.

Post a Comment

Previous Post Next Post