Harran'a Hoşgeldiniz Dying Light Hayatta Kalanlar

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Harran'a Hoşgeldiniz Dying Light Hayatta Kalanlar Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu Yazımızda 2015 Yılında Çıkış Yapmış Fakat Grafiklerine Bakınca 2015 Olduğuna İnanmayacağımız Oyun Dying Light'ın Hikayesine Bakacağız.

Oyun Bir Uçakta Başlıyor Sahneye Göz Atacak Olursak Bir Kargo Uçağında Başladığımızı Anlayabiliriz Oyuna Bir Bir DAÖ Ajanıyız Harran Şehrine Gelme Amacımız İse Oyun Başındaki Konuşmalardan Anlaşılacağı Üzere Çalınan Bir Dosyayı Bulmak DAÖ Bize Bu Dosyanın Süleyman Adında Birinde Olduğunu Söylüyor Ve Dosyayı Bulmamızı İstiyor Ve Ve Pilotun Hazır Emriyle Uçaktan Atlıyoruz Mükemmel Bir Sahneyi İzleyerek Yere Paraşütle İniş Yapıyoruz.

Yere İndiğimiz Zaman Paraşüt İle Tellerde Asılı Kalıyoruz Ve Paraşütü Çıkarıyoruz Paraşütün Çıkmasıyla Sert Bir Şekilde Yere Düşüyoruz Ve Hasar Alıyoruz Daha Tam Kendimize Gelmeden 3 Tane Adam Başımıza Geliyor Ve Ağa Adında Birinden Bahsediyor Ve Bize Saldırmaya Çalışıyor Bizde Tabamcamızı Çıkarıyoruz Ve Bize Sessiz Olamımız Silah Sesinin Onları Üzerimize Çekeceğini Söylüyor Fakat Biz Ateş Ediyoruz Sesi Duyan Marazlılar Bizi Fark Ediyor Ve Adamlar Kaçıyor Fakat Biz Darbe Aldığımız İçin Kaçamıyoruz Derken Marazlı Bizi Kolumuzdan Isırıyor Ve Uzaktan 2 Kişi Yaklaşıyor Ve Bizi Sürükleyerek Bir Garaja Sokuyolar Ardından Marazlıları Engellemeye Çalışan Amir'i Orda Kaybediyoruz Ve Jade Adında Bir Karakter İle Ordan Çıkıp Kapıyı Kapatıyoruz.

Yerden Yaralı Bir Şekilde Dururken Jade Kule Adında Bir Yere Bizi Bulduğunu Telsizle Bildiriyor Ve Biz Bayılıyoruz.

Gözümüzü Açtığımızda 2 Adet Çocuğun Sesini Duyuyoruz Ve Bir Yatakta Uyanıyoruz Ardından Odadan Çıkıyoruz Ve Birini Görüyoruz Bize Patronun Bizi Görmek İstediğini Söylüyor Ve Patronun Odasına Doğru Devam Ediyoruz Etrafa Bakınca Bir Kulede Olduğumuz Anlıyoruz Bir Üst Kata Çıkarak Patronun Odasına Giriyoruz Ve Balkon Kısmında Biri Olduğunu Görüyoruz Ve Oraya Çıkıyoruz Balkonda Dürbün İle Dışarı Bakan Rahim'i Görüyoruz Ve Bu Kısımda Rahim İle Tanışıyoruz İlk Başta Rahim'i Patron Sanıyoruz Fakat Konuşmaya Başlayınca Öyle Olmadığını Anlıyoruz Bize 13. Kattaki Afetzedeye Yardım Etmemiz İçin Bir Görev Veriyor Ve Rahim'in Yanından Ayrılıyoruz.

13. Numaralı Kata İnmek İçin Asansöre Doğru Gidiyoruz Etraftaki İnsanların Konuşmalarına Bakacak Olursak Burada Pek Sevilmediğimizi Anlayabilirsiniz Asansörün Önünde Bir Adam İle Karşılaşıyoruz Ve Bize 13. Kat İle İlgili Bir Takım Şeyler Söylüyor Ve Asansöre Biniyoruz Asansörden İndiğimiz Zaman Pekde Güzel Bir Kata Gelmediğimizi Anlıyoruz Ve Orda Telsizimizi Kullanarak DAÖ İle İletişime Geçiyoruz Kule Hakkında Bilgiler Verirken Bir Yardım Sesi Duyuyoruz Ve Sese Doğru Harekete Geçiyoruz.

Yarım Şekilde Açık Bir Kapıya Ulaşıyoruz Ve Kapıyı Açınca Bir Marazlı İle Karşılaşıyoruz Marazlıyı Bulduğumuz Gaz Borusu İle İndiriyoruz Ve Orda Mark İle Tanışıyoruz Mark 13. Kata Kardeşini Aramak İçin Gelmiş Bir Afetzede Fakat Kardeşinin Durumunu Zaten Öğrendiniz Hemen Rahim'e Haber Veriyoruz Ve Bize Destek Gönderiyor Bizde Destek Gelene Kadar Mark'ın Yarasını Tedavi Etmek İçin Gazlı Bez Ve Alkol Aramaya Başlıyoruz Giriş Kısımındaki Buzdolabından Alkol Ve İlk Yardım Kutusundan Gazlı Bez Buluyoruz Ve Mark'ın Yanına Dönüyoruz Mark Bize İlk Yardım Kiti Yapmayı Öğretiyor Ve İlk Yardım Kitini Mark'ın Kolundaki Isırığa Uyguluyoruz Ardından Destek Geliyor.

Bu Yazımızın Burda Sonuna Geliyoruz Hikayenin Devamını İleri Tarihde Yayınlanacak Yazımızdan Öğrenebilirsiniz Başka Yazı Ve Oyunlarda Görüşmek Üzere.

Post a Comment

Previous Post Next Post