Kasabaya Hoşgeldin Bir Yazarın Hikayesi Alan Wake

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Kasabaya Hoşgeldin Bir Yazarın Hikayesi Alan Wake Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu Yazımızda Daha Önce İlk Bölumünü Paylaşmış Olduğumuz Alan Wake Adlı Oyunun Hikayesine Kaldığımız Yerden Devam Ediyoruz.

Eğer İlk Bölüme Bakmadıysanız Bir Yazarın Başlangıcı Alan Wake Adlı Yazımızdan İlk Bölüme Bakabilirsiniz En Son Karımız Alice'in Bizi Uyandırmasıyla Rüyadan Uyanmıştık Şimdi Uyandığımızdan Sonrasıyla Devam Ediyoruz.

Uyandığımızda Kendimizi Bir Feribotta Arabamızın İçinde Buluyoruz Ve Arabadan Dışarı Çıkıyoruz Arabadan Çıktığımız Zaman Alice Bize Fotoğrafımızı Çekmek İçin Feribotun Ön Tarafında Bulunan Yaşlı Adamın Yanına Geçmemizi Söylüyor Ve Bu Kısımda Radyo Yayını Yapan Adam İle Tanışıyoruz Bize Birlikte Yayın Yapma Teklifi Sunuyor Fakat Biz Tatile Geldiğimiz Ve Yerimizi Belli Etmek İstemediğimiz İçin Teklifi Kabul Etmiyoruz Daha Sonrasında Ailce Fotoğrafımızı Çekiyor Ve Oradan Ayrılıyoruz.

Feribottan İndiğimiz Zaman Alice İle Farklı Görevlere Gitmeye Karar Veriyoruz Ve Bize Carl Stucky Adından Birini Bulmamızı İstiyor Ondan Otel Anahtarlarını Almamızı İstiyor Bizde Yolumuzu Bir Lokantaya Çeviriyoruz İçeri Girdiğimiz Zaman Rose Adında Orda Çalışan Biriyle Tanışıyoruz Ve Bize Kendisinin Bir Alan Wake Hayranı Olduğunu Söylüyor Ardından Carl Stucky'i Soruyoruz Ve Arka Tarafadaki Tuvalette Olduğunu Söylüyor.

Tuvalette Carl Stucky'i Bulmak Üzere Yolumuza Devam Ediyoruz Arka Tarafa Doğru Devam Ederken Yaşlı Bir Kadın Bize "Oraya Gitmememiz Gerektiğini Ve Karanlığın Tehlikeli" Olduğunu Söylüyor Fakat Biz Arka Tarafa Doğru Devam Ediyoruz Ve Tuvalette Ulaşıyoruz Kapıyı Tıklıyoruz Ve Herhangi Bir Ses Duyamıyoruz Ve Arkamızdan Bir Kadın Yaklaşarak Bay Stucky'nin Gelemeyeceğini Söylüyor Ve Bize Evin Anahtarı Ve Adresi Yazan Bir Kağıt Uzatıyor Bizde Alıyoruz.

Bu Şekilde Yeni Görevimizi Lokantayı Terk Et Görevini Kazanıyoruz Arka Taraftan Ön Tarafa Doğru Geçerken Oraya Girmememizi Söyleyen Yaşlı Kadın Bu Sefer Şanslıydın Diye Bize Söylüyor Ve Lokantanın Ön Tarafına Doğru Devam Ediyoruz Ve Lokantadan Ayrılıyoruz.

Lokantadan Çıktığımızda Alice Kapının Önünde Arabada Bizi Bekliyor Oluyor Ve Arabaya Biniyoruz Bize Bir Adet El Feneri Uzatıyor Ve Evin Adresine Doğru Yola Çıkıyoruz Tam Gittiğimiz Sırada Carl Stucky Kafasını Tutarak Ve Telaşlı Bir Şekilde Bay Wake Sizin Anahtarınız Burada Diye Bağırıyor Fakat Duymuyoruz Ve Yolumuza Devam Ediyoruz.

Adrese Ulaştığımız Zaman Gölün Ortasında Bir Ev Görüyoruz Fakat Bize Ev Gölün Kenarında Olarak Söylendiğini Hatırlıyoruz Fakat Sorgulamadan Eve Doğru Devam Ediyoruz. Tahta Bir Köprü Kullanarak Eve Geçiyoruz Daha Sonrasına Alice Karanlıktan Korktuğu İçin Eve Girmiyor Ve Biz Eve Giriyoruz Ve Bu Sayede Yeni Görevimizi Kazanmış Oluyoruz "Şalterleri Çalıştır" Görevini Kazanıyoruz Üst Kata Çıkıyoruz Ve Bir Odaya Giriyoruz Odaya Girdiğimiz Zaman Bir Geriye Dönüş Yaşıyoruz Ve Şalterleri Aramaya Devam Ediyoruz.

Tüm Evi Arıyoruz Fakat Şalterleri Bulamıyoruz Ardından Bizde Dışarı Çıkıyoruz Ve Alice Arka Taraftaki Eski Barakaya Bakmamız Gerektiğini Söylüyor Bizde Barakaya Doğru Yolumuza Devam Ediyoruz Barakaya Ulaştığımızda Jeneratörü Buluyoruz Ve Çalıştırıyoruz Ve Elektrikler Gelmiş Oluyor Barakdan Çıkıyoruz Ve Alan Wake Oyunun Harika Ara Sahnelerinden Bir Tanesi Girmiş Oluyor.

Ve Bu Yazımızın Sonuna Geliyoruz Bölümler Uzun Olduğundan Kaynaklı 1. Bölüm Yaklaşık 3-4 Yazıda Tamamlanacaktır İleri Tarihlerde Yayınlanacak Olan Yazılarımızdan Oyunun Devamını Öğrenebilirsiniz Başka Bir Yazımızda Görüşmek Üzere.

Post a Comment

Previous Post Next Post