Twitter'dan Yeni Özellik Sahte Hesaplara Karşı Doğrulama Rozeti Geliyor

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Twitter'dan Yeni Özellik Sahte Hesaplara Karşı Doğrulama Rozeti Geliyor Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu Yazımızda Sahte Hesaplar Sebebiyle Yoğun Tepki Alan Popüler Sosyal Medya Şirketi Twitter'ın Bu Sorunu Ortadan Kaldırmaya Yönelik Getireceği Yeni Özelliğini Paylaşacağız.


Sosyal Medya Kullanımının Artmasıyla Birlikte Sahte Hesap Sayılarıda Her Geçen Gün Artmaya Devam Ediyor Kullanıcılar Tarafından Oluşturulan İkinci Unutulan Hesaplar Veya Anonim Kalmak Amacı İle Oluşturulmuş Ek Hesaplar Bu Sayının Artmasına Sebep Oluyor Sosyal Medya Şirketi Twitter'da Bu Sahte Hesap Sayısı Artan Siteler Arasında Yer Alıyor.

Sahte Hesap Sorununa Engel Olmak Amacı İle Twitter Firması Tarafından Yeni Bir Önlem Alınmaya Karar Verildiği Açıklandı. Tersine Mühendislik Alanında Görev Yapan Jane Manchun Wong Twitter'ın Doğrulanmış Telefon Numarası Etiketi Sistemini Kullanıma Açacağını Söyledi.

Telefon Numarası Doğrulama Hizmeti Zaten Çoğu Sosyal Medya Uygulamasında Aktif Olarak Kullanılan Bir Sistem Ve Bu Uygulamalara Twitter'da Dahil Fakat Twitter Getireceği Yenilik İle Kullanıcalar Telefon Numarası Doğrulanmış Hesapları Bir Etiket Sayesinde Diğer Kullanıcılara Bildircek. Bu Etiket Profilinizde Biyogrofi Kısımının Hemen Alt Kısımında Gözükeceği Planlanıyor.

Twitter Getireceği Bu Özellikle Birlikte Hem Sahte Hesaplara Karşı Çıkacak Hem de Programındaki Kullanıcılara Ekstra Bir Güvenlik Sağlayacağını Söyleyebiliriz Çünkü Sahte Hesaplar Çoğunlukla Anonim Özelliği Taşıması Sebebiyle Bazı Sorunlar Ortaya Çıkarabiliyor Bu Özellik İle Artık Soruna Sebep Olabilecek Hesaplar Önceden Tespit Edilebilecek Hâle Geliyor.

Yeni Gelecek Özellik İle Birlikte Telefon Numaralarımızı Sosyal Medya Uygulaması İle Paylaşmış Olacağız Yani Artık Bir Siber Saldırı Gerçekleşecek Olursa Telefon Numaralarımızında Risk Altına Gireceğini Söyleyebiliriz Twitter Uygulaması Yakın Zamanda Zaten Bir Siber Saldırıya Uğramıştı Ve Yaklaşık 5.4 Milyon Kullanıcının Bilgileri Paylaşılmıştı. Bu Özellik İle Birlikte Telefon Numarası Doğrulandı Rozetinin Tüm Kullanıcılar Tarafından Görülüp Görülmeyeceği Konusu Firma Tarafından Henüz Paylaşılmadı.

Twitter Tarafından Sunulan Bu Yeni Özelliğin Ne Zaman Kullanıma Açılacağı Konusunda Henüz Bir Bilgi Bulunmamaktadır. Hizmetin Ne Zaman Aktif Duruma Geçeceği Hakkında ki Bilgi İçin Websitemizi Takipte Kalabilirsiniz Gelecek Olan Bilgileri Sizlerle Paylaşmaya Devam Edeceğiz.

Post a Comment

Previous Post Next Post