Viking Dünyasında Keşif Valheim İnceleme

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Viking Dünyasında Keşif Valheim İnceleme Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu yazımızda sizlere erken erişim oyunlarından biri olan çıkış yaptığı dönem yoğun ilgi gören oyun Valheim için yazdığımız inceleme yazısını siz kullanıcılarımıza sunacağız.

Oyunun geliştiricisi ve yayıncılığını farklı firmalar üstlenmektedir. Oyunun geliştirilmesini Iron Gate AB firması yapmaktadır. Yayıncılığını ise Coffe Stain Publishing firması yapmaktadır oyun 2 Şubat 2021tarihinde erken erişim olarak steam mağazası üzerinde yayınlanmıştır.

Oyunun kategorisi Açık Dünya hayatta kalma türündedir aynı zamanda oyun içerisinde bir hikaye de bulunmaktadır. Oyun içerisinde ormanda ve değişik biyomlardan malzeme toplayarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz aynı zamanda bazı yaratıklarlada savaşıyorsunuz bu oyunu Minecraft'a benzetebilirsiniz.

Oyun içerisinde tek oyunculu ve çok oyunculu modları bulunmaktadır yani hem tek oyunculu modda tek başınıza eğlenebilir hem de çok oyunculu modda arkadaşlarınızla birlikte yeni keşiflere doğru yola çıkarak hayatta kalmaya çalışabilirsiniz.

Oyun erken erişim oyunu fakat oyuna baktığınız zaman erken erişim olduğunu pek anlamazsınız oyunun hikayesi daha tamamlanmamış gibi gözüküyor fakat oyun tam olarak çıktığı zaman karşımıza tamamlanmış bir hikayeyle çıkacaktır.

Oyunun steam üzerindeki puanları oldukça güzel gözüküyor erken erişim oyunu olmasına rağmen çok belirgin veya oyunun işleyişini bozan hatalar bulunmamaktadır kısaca daha erken erişimde oyun kalitesiyle kendini belli ediyor gibi gözükmekte.

Oyun çıkış yaptığı zaman yoğun ilgi gördü birçok kullanıcı topladı sonrasında ise gerek büyük güncelleme gelmemesi gerek zamanla oyunun sona ermesi gibi durumlar kullanıcıların oyunu silmesine sebep olmuş diyebiliriz oyunu bu yönüylr Ready Or Not oyununa benzetebiliriz aynı şekilde o oyunda çıkış yaptığı zaman yoğun ilgi gördü fakat o ilgiler zamanla ortadan kayboldu gibi gözüküyor.

Oyunumuzun fiyat ve garanti kısımına gelecek olursak oyun steam mağazası üzerinde 32TL gibi bir fiyat ile satışa sunulmuş durumda aynı zamanda oyunun Türkçe dil desteğide bulunmaktadır 32TL bunun gibi bir oyun için az bile oyun tamamen çıkış yaptığı zaman bu fiyat değişebilir fakat bu konu için kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Eğer keşif ve hayatta kalma türlerini seven bir oyuncuysanız bu oyunu deneyebilirsiniz aynı zamanda arkadaşlarınız ile güzel ve eğlenceli vakit geçirmek için bu oyunu deneyebilirsiniz başka bir inceleme yazımızda daha görüşmek üzere. 

Post a Comment

Previous Post Next Post