Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar Ve Oyunlar Nelerdir?

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar Ve Oyunlar Nelerdir? Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu yazımızda çocuklar için yapılmış olan mobil uygulama ve oyunları derlemiş olduğumuz yazıyı sizlerle paylaşacağız.

Günümüzde mobil cihaz kullanımı oldukça artmış durumda ve bu durum hemen hemen her yaş grubu için geçerli özellikle genç ve çocuk yaş grubunda bu sayı daha da artıyoru günümüzde ağlayan çocuğun eline telefon vermek bir alışkanlık hâline gelmiş durumda fakat bu telefonları çocuklara verirken çoğu kişi internetin henüz çocuk yaştaki kullanıcılar için güvenilir bir yer olmadığının farkında değil çocuklara telefon verirken bu güvenlik önlemlerini almalıyız örnek olarak bu yazımızın konusu olan çocuklar için tasarlanmış uygulama ve oyunları çocuklara vermeliyiz bizde bu yazımızda çocuklar için üretilmiş oyunları ve uygulamaları topladık.

YouTube Kids, Bu uygulama YouTube tarafından sadece çocuklara özel içeriklerin içerisinde bulunduğu bir uygulama normal YouTube ne kadar güvenilir bir uygulama olsa da içerisinde çocuklar için uygun olmayan içeriklerde mevcut ve bu içerikler algoritma tarafından video altlarında önerilebiliyor bu sebeple YouTube Kids çocuk yaşta ki kullanıcılar için daha uygundur.

Star Walk, Bu uygulama çocuğunuzun külürel ve bilgi yapısının gelişmesine katkıda bulunur uygulama sayesinde çocuğunuz oyun oynarken çocuğunuz aynı zamanda gök cisimlerinide öğrenir eğer çocuğunuz astronomiye merklıysa bu uygulamayı kullanarak çocuğunuzun eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Abc WOW, Günümüzde ingilizce her alanda ihtiyaç olan bir dil bu uygulama sayesinde çocuğunuz oyun oynayarak ingilizce öğrenebilir özellikle okul öncesi öğretim için önemli katkıları olabilir çocuğunuzu yabancı dil eğitimine alışması ilerdeki eğitim hayatında büyük artıları olabilir.

WWF Together, Doğa koruma vakfı tarafından çıkarılmış bu oyun çocuğunuza doğa koruma hakkında farkındalık kazanmasında yardımcı olur nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanlar hakkında bilgiler ve videolar sayesinde çocuğunuzun hayvanlar hakkında bilgi kazanmasına yardımcı olur aynı zamanda sanal origami dersleride mevcut fakat uygulama sadece IOS üzerinde indirilebilir durumda.

Sago Mini, Bu uygulama sayesinde çocuğunuz okul öncesi döneminde okula gitmeden temel matematik ve okuma-anlama becerisi elde edebilir çocuğunuzun dil becerisi kazanmasına yardımcı olur Uygulama IOS ve Android'de kullanılabilir durumdadır fakat uygulamayı kullanmak için uygulamayı satın almanız gerekmektedir.

Çocuklara telefon vermeden önce mutlaka kontrol ediniz telefonu çocuk kullanırken nerelere girdiğiniz takip ediniz telefonun bütün işlemlerin tek bir yerde gerçekleştirebildiğiniz bir araç olduğunu mutlaka unutmayınız.

Post a Comment

Previous Post Next Post