Freelancer Çalışma Nedir?

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Freelancer Çalışma Nedir? Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu yazımızda sizlere Freelance çalışma nedir ve nasıl yapabilirsiniz konusunda hazırladığımız yazıyı sizlerle paylaşacağız.

İnternet üzerinde para kazanma son zamanlarda oldukça merak edilen bir konu hâline geldi özellikle sosyal medya kullanımının artması ve sosyal medyanın artık bir iş olarak sayılması bu konuyu daha da merak edilen bir hâle getirdi.

İnternet üzerinde İnternetten nasıl para kazanılır? diye aratıldığı zaman birçok seçenek karşınıza çıkmaktadır genellikle YouTube, Instagram gibi platformlarda bir hesap oluşturarak para kazanma seçenekleri sunulmaktadır fakat bu seçenekler dışında bu yazımızın konusu olan Freelancer çalışma da yer almaktadır peki Freelancer Çalışma Nedir?

Freelancer çalışma kısaca serbest çalışma anlamına gelmektedir herhangi bir firmaya bağlı kalmadan herhangi bir şirket kurmadan çalışmadır bu iş yönteminde ne zaman çalışacağınıza, ne yapacağınıza ve nerede çalışacağınıza tamamen kendiniz karar verirsiniz ve tabi ki bu işten ne kadar para alacağınıza da kendiniz karar verirsiniz.

Freelancer çalışma da kullanıcılar genelde kendi bilgilerini kullanırlar örnek olarak eğer bir Resim sanatçısıysanız kullanıcılara "Ben Sizin İçin Resim yapabilirim" diye satabilirsiniz ve fiyat kendiniz belirleyebilirsiniz bunu satabileceğiniz birçok web site mevcut fakat örnek bir platform istiyorsanız uluslararası alanda hizmet veren fiverr sitesini önerebiliriz burda geliriniz Dolar bazından alırsınız eğer ulusal alanda hizmet veren bir site ararsanız Bionluk sitesine bakabilirsiniz eğer daha çok para kazanmak istiyorsanız fiverr sitesine bakabilirsiniz.

Freelancer çalışanlar için Türkiye'de kazancınız 58,000TL'yi geçmediği sürece vergi vermeniz gerekmemektedir ayrıca yaşınız eğer 29'un altındaysa genç girişimci desteğinden yararlanabilirsiniz. Ödemelerin yatma süreci hizmet verdiğiniz siteye göre değişiklik göstermektedir fakat Bionluk sitesinde hizmet veriyorsanız ödeme talep ettikten sonra genelde 3 iş günü içerisinde paranız siteye eklediğiniz banka hesabına yatmaktadır.

Sizde bionluk veya fiverr platformuna kayıt olarak hemen freelancer olarak istediğiniz yerde, istediğiniz işte ve istediğiniz zaman çalışmaya başlayabilirsiniz başka bir eğitim yazımızda daha görüşmek üzere web sitemizi takipte kalmayı unutmayınız.

Post a Comment

Previous Post Next Post