Play Store Geri Ödeme Talebi Nasıl Oluşturulur?

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Play Store Geri Ödeme Talebi Nasıl Oluşturulur? Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu yazımızda mobil oyun ve uygulama mağazası üzerinden alınan bir ürünü nasıl iade edebilirsiniz ve iade politikaları hakkında yazmış olduğumuz yazımızı sizlere paylaşacağız.

Play Store mobil uygulama ve oyun mağazaları arasında en çok kullanılan mağazalar arasında yer alıyor günümüzde hemen her Android cihaz içerisinde Play Store hazır bir şekilde geliyor bu mağaza içerisinde ücretsiz hizmetlerin yanı sıra ücretli oyun ve uygulamalarda yer almaktadır bizde bu yazımızda ücretli uygulama ve oyunların olası yanlış satın alımı veya yetkisiz satın alımı gibi sebeplerden sonra nasıl iade talebinde bulunabileceğiniz size göstereceğiz.

Play Store Google tarafından Android işletim sistemi için üretilmiş bir uygulama mağazasıdır Play Store 2008 yılında ilk kullanıma sunulmuştur.

Mobil cihaz kullanım sayısının oldukça artmış olduğu günümüzde mobil cihazlar üzerinde yaşanan klasik sorunlardan biri de satın alınan bir uygulama veya oyunun geri iade işleminin yapılamamasıdır bizde bu yazımızda Play Store mağazası için gerçekleştirebileceğiniz geri ödeme senaryolarını sizin için bir araya getirdik ilk senaryomuz ile başlayalım.

Yanlışlıkla Satın Alma, En çok yaşanan geri ödeme sorunlarında biri yanlışlıkla satın alma işlemdiri ve geri iade talebi oluşturması oldukça kolaydır ve eğer politikaları ihlal etmiyorsa genellikle 24 saat içinde olumlu geri dönüş yapılır.

Geri ödeme talebinde bulunmak için Google Play Store web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden sipariş geçmişi sayfasına gitmeniz gerekemektedir bunu yapmak için menü ikonunu kullanabilirsiniz daha sonra Yanlışlıkla Satın Aldığınız uygulamanın Daha Fazla Diğer seçeneğini seçiniz ve Geri Ödeme İste seçeneğini seçerek Yanlışlıkla Satın Aldım seçeneğini seçerek bir geri ödeme talebi oluşturabilirsiniz.

Ürünü Beğenmeme, Bir diğer klasik sorunda ürünü beğenmeme veya aldığınıza pişman olma durumudur böyle bir durumda geri ödeme talebinde bulunmak için Yanlışlıkla Satın Aldım senaryosunda ki işlemlerin aynısını uygulayarak geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Uygulama İçi Satın Alım, Başka bir klasik sorun Uygulama İçerisinde satın almış olduğunuz bir ürün için geri iade talebi oluşturmaktır uygulama içi satın alımların teslim edilmesi 24 saati bulabilmektedir eğer ürün teslim edilmedi diye iade etmeye çalışıyorsanız 24 saat bekleyip ürün hâla gelmediyse iade talebi oluşturmanız daha iyi olacaktır fakat sorununuz bu değilse yine de iade talebi oluşturmak istiyorsanız Destek Ekibi ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

Geri ödeme taleplerinin yanıtlanması genellikle 15 dakika sürmektedir fakat bazen iki haftayı bulabilmektedir. Geri ödeme talebiniz onaylandıktan sonra paranız 3-5 iş günü içerisinde ödeme yaptığınız hesaba yatacaktır fakat bazen 10 iş gününü bulabilir paranız 10 iş gününden sonra hâla yatmamışsa destek ekibinden yardım almayı deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Play Store üzerinde gerçekleşebilecek iade senaryolarını bir araya getirdik.

Post a Comment

Previous Post Next Post