Print On Demand Nedir?

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Print On Demand Nedir? Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu Yazımızda Popüler Dropshipping Yöntemleri Arasından Sayılan Print On Demand Nedir? Konusunda Yazmış Olduğumuz Yazımızı Sizlerle Paylaşacağız.

Günümüzde E-ticaret En Çok Kullanılan Alışveriş Yöntemlerinden Biri Hatta En Çok Kullanılan Yöntem Diyebiliriz Peki Bilmeyenler İçin Nedir Bu E-ticaret?

E-ticaret, Elektronik ticaretin Kısaltmasıdır İnternet Üzerinden Yapılan Satın Alım İşlemlerine E-ticaret denmektedir Günümüzde Hemen Hemen Herşeyi İnternet Üzerinden Satın Alabilmekteyiz Ayakkabı,Tişört,Ev Eşyası Hatta Dijital Ürünleri Bile Satın Alabilmekteyiz Peki Bu Yazımızın Konusu Olan Dropshipping Nedir?

Dropshipping kısaca stoksuz E-ticaret Yöntemidir Yani Ürünün Stoğu Yapılmaz Sadece Sipariş Geldiği Zaman Ürün Tedarik Edilir Ve Gönderilir Yazımızın Başlığındaki Print On Demand İşlemide Aynı Buna Benzer Bir İşlem.

Print On Deman Talep Üzerine Baskı İşlemidir Yani Siz Baskılı Bir Ürün Tasarlarsınız Ve Bunu İnternet Üzerinde Satışa Sunarsınız Fakat Ürün Sadece Satın Alındığında Baskı Yapılır Ve Gönderimi Sağlanır Bu İşlem İçin Birçok Web Sitesi Mevcut İnternet Üzerinden Bunu Öğrenebilirsiniz Fakat Örnek Vermek Gerekirse Printful Sitesini Örnek Olarak Verebiliriz Bu İşlem Çoğunlukla Yurt Dışında Gerçekleşiyor Bu Sebeple Fiyatları Biraz Pahalı Olabilir Hâliyle Ürün Listeliyorsunuz Ve Bu Ürünü Tanıtmak İçin De Reklam Mâliyetiniz Olmalı Yani Bu İşi Yapacksanız Belli Bir Miktar Sermayeniz Olmasını Öneririz.

Bu İşin Güzel Tarafı Sadece Sipariş Geldiği Zaman Ödeme Yapıyorsunuz Yani Reklam Vermicekseniz Aslında Fazla Bir Gideriniz Olmaz Fakat Reklam Olmadan da Satmanız Biraz Zor Fakat Ücrestiz Bir Şekilde Kendi Sosyal Medya Hesaplarınızda Reklam Vermeyi Deneyebilirsiniz Veya Açık Pazarlara Sunabilirsiniz Örnek Olaram Etsy Gibi E-ticaret Platformlarında Satmayı Deneyebilirsiniz E-ticaret Platformları Kendi Trafikleri Olduğu İçin Reklam Vermedende Satış Yapma İmkanınız Oluyor Fakat Kendiniz Bir Site Açacaksanız Reklam Vermeniz Gerekebilir.

Bu Yazımızda Sizlere Print On Demand Nedir Onu Anlatmaya Çalıştık Yeni İçerikleri İçin Web sitemizi Takipte Kalmayı Unutmayınız Başka Bir Eğitim İçeriğimizde Daha Görüşmek Üzere.


Post a Comment

Previous Post Next Post