Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri Nelerdir?

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri Nelerdir? Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu yazımızda ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bulut depolama hizmetlerini listelediğimiz yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

Bulut depolamalar günümüzde çoğumuzun en çok ihtiyaç duyduğu şey olabilir çünkü telefonların yüksek kaliteli video ve fotoğraf çektiği günümüzde artık bir video bile çok yer kaplar hâle geldi ve herkesde bir ekstra hafıza ihtiyacı doğmuş oldu tabi bu sadece sebeplerden bir tanesi bir diğer sebebe örnek verecek olursak telefonlar günümüzde büyük bir veri deposu olduğu için başımıza gelebilecek bir telefon kazasınds bu veriler yok olabilir bunları da korumak için Bulut depolamalar en iyi araçlardan biridir.

Bulut depolama hizmetleri bazen yüksek maliyetler doğurabiliyor bunun sebeplerinden biri ise o Bulut depolamaların sizin verilerinizi korumak için bir bütçe harcaması ve sunucularından size yer vermesi olabilir bizde sizi bu maliyetten kurtarmak için ücretsiz bulut depolama hizmetlerini derledik.

Google Drive, Arkasında Google'ın bulunduğu ve bulut depolama denilince akla ilk gelen hizmet sağlayıcılarından biri Google Drive size ücretsiz 15GB kullanım hakkı sunar ve ekstra 2TB kadar da depolama satın alabilirsiniz bu 15GB depolama alanını sonsuza kadar ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dropbox, Uzun yıllardır bu alanda olan Dropbox bulut depolama sağlayıcılarının önde gelenlerindendir sizlere 2GB depolama alanı sunar ve bu depolama alanını sonsuza kadar ücretsiz kullanabilirsiniz Dropbox güvenilirlik açısından  önde gelen depolama sağlayıcılarındandır yaklaşık 100 milyon'dan fazla kullanıcının verisini tutmaktadır.

One Drive, Arkasında Microsoft firmasının bulunduğu bir depolama hizmetide One Drive'dır bu sağlayıcı sizlere ücretsiz kullanmanız için 5GB depolama alanı sunar ve arkasında Microsoft gibi bir firma bulunduğndan dolayı güvenilir sağlayıcılardan birisidir.

Yandex Disk, Sağladığı ücretsiz depolama alanı sayesinde önde gelen bir diğer sağlayıcı da Yandex Disk'tir Sizlere 10GB ücretsiz depolama alanı sunar bu depolama alanını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz arkasında Yandex gibi bir firma buludnuğu için de güvenilir sayılabilir bu depolama alanı üstüne isterseniz ekstra depolama da satın alabilirsiniz.

Sağladığı depolama alanı ve güvenilirlik açısından bizce en iyisi Google Drive'dır fakat siz sağladığı imkanlar ve ayrıcalıklara bakarak diğer hizmet sağlayıcılarını da deneyebilirsiniz.

Post a Comment

Previous Post Next Post