Ücretsiz Spotify Şarkı Nasıl Yayınlanır?

IRW STUDIO'dan Herkese Merhaba, Ücretsiz Spotify Şarkı Nasıl Yayınlanır? Adlı Yazımıza Hoşgeldiniz, Bu Yazımızda Oluşturmuş Olduğunuz Şarkıları Spotify Platformu Üzerinde Nasıl Ücretsiz Bir Şekilde Yayınlayabileceğinizi Sizlere Göstereceğiz.

Spotify platformu son zamanların en çok kullanılan uygulamaları arasında üst sıralarda yer almaktadır özellikle de konu müzik olunca bu sıranın yüksekliği daha da artmaktadır hâl böyle olunca bir kullanıcı şarkı yaptığı zaman aklına ilk platform olarak Spotfiy gelmektedir fakat yayınlamak istediğinde karşısına bazı kullanıcılara göre fazla gelebilecek veya bu parayı vermek istemeyen kullanıcılar çıkacaktır bizde bu yazımızda tamamen ücretsiz bir şekilde şarkılarınızı Spotfiy, YouTube Music vb. Platformlarda Ücretsiz Nasıl Yayınlayabilirsiniz bunu göstereceğiz.

Kısa bir süre önceye kadar Soundrop sitesi ücrestiz bir şekilde şarkı paylaşmınıza izin veriyordu fakat gelen bir güncelleme ile artık Şarkı yüklemek için 1 dolar vermeniz gerekiyor fakat bizim yazımızın konusu "ücretsiz" şarkı yüklemek olduğu için size yeni bir siteden bahsedeceğiz.

Spotify şarkı yüklemek için yapmanız gereken Indiefy sitesine kayıt olmanız gerekmektedir indiefy web sitesine gidip ücretsiz bir şekilde siteye kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra yapmanız gereken bir sanatçı hesabı oluşturmak sanatçı hesabı Spotify hesabınızdan farklıdır eğer bir sanatçı hesabınız yoksa Indiefy sitesinden ücrestiz bir şekilde sanatçı hesabı oluşturabilirsiniz.

Sanatçı hesabınızı oluşturduktan sonra geriye şarkıyı yayınlamak kalıyor yapmanız gereken şarkı dağıtım sayfasından şarkınızı oluşturmak. Şarkı dağıtım sayfasından Sanatçıyı, Şarkı Başlığını Ve Yayınlanma Tarihi gibi bilgileri girdikten sonra bir sonraki sayfaya geçmek 2. sayfada şarkı dosyasını ve şarkı ayrıntılarını seçiyorsunuz eğer şarkıyı bir ekip olarak yaptıysanız bunu da 2. sayfadan ayarlayabilirsiniz ardından 3. sayfaya geçiyorsunuz açılan sayfada şarkınız için hazırladığınız kapak resmini yüklemeniz gerekiyor ardından 4. sayfaya geçerek yayınlanacak platformları seçiyorsunuz daha sonra telif hakkı bilgilerini girerek şarkıyı incelemeye gönderiyorsunuz.

Şarkının yayınlanması yaklaşık 3 hafta gibi bir süreyi bulabilir eğer premium paketleri tercih ederseniz şarkı 2 hafta gibi bir sürede yayınlanacaktır başka bir eğitim yazımızda daha görüşmek üzere. Web sitemizi takipte kalmayı unutmayınız.

Post a Comment

Previous Post Next Post