E-Ticaret Sitesi Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Ticaret Sitesi Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Adlı yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazımızda e-ticaret sitesi açmadan önce dikkat etmeniz gerekenleri size anlatacağız.

Aklınızda bir e-ticaret sitesi açma planının varsa fakat bu iş için yeterli bilgiye sahip değilseniz bu yazı size yardımcı olabilir. Yazımızda e-ticaret sitesi açarken yapmanız veya dikkat etmeniz gereken önemli noktaları size göstereceğiz. İlk başlığımızla başlayalım.

Sanal Pos, E-ticaret sitesi açarken dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli şeylerden biri sanal pos seçimini doğru yapmaktır peki "Sanal Pos Nedir?" sanal pos internet ortamında alışveriş yaparken ödeme yapmamızı sağlar veya ödeme almamızı e-ticaret sitesi kuracak kişilerin sanal pos seçiminde dikkat etmesi gereken noktalar nelerdir?

İlk ve en önemli nokta seçmiş olduğunuz sanal pos'un güvenilir olmasıdır. Eğer sanal pos'unuz kötüyse size ve kullanıcılara kötü bir deneyim yaşatacaktır. Bunun için uzun yıllardır hizmet veren yerlerden yararlanabilir ve bu sanal pos'u daha önce kullanan ve deneyim sahibi olan diğer satıcıların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Web Site Barındırıcısı, Bir diğer adıyla Hosting web sitenizin hızlı ve sorunsuz çalışması için oldukça önemlidir hızlı ve sorunsuz çalışan bir site daha fazla kullanıcı ve satış getirmektedir. Çoğu kullanıcı yavaş çalışan ve sürekli hata veren sitelerden alışveriş yapmak ve kart bilgilerini vermek istemez.

Hosting sağlayıcısı olarak yine uzun yıllardır hizmet veren ve teknolojik açıdan donanımlı bir firmadan satın alma işlemi yapabilirsiniz ek olarak satın aldığınız sitenin size 7/24 destek sağlayıp sağlayamadığından emin olunuz.

Destek Ekibi, Kendi e-ticaret sitenizi kurduğunuz zaman müşterilerinize sürekli destek verebilmesi için bir destek ekibi kurabilirsiniz böylece kullanıcılar site üzerinde bir sorunlar karşılaştığı zaman hızlıca destek ekibine sorunu bildirebilir.

Bu iş için sitenize bir iletişim formu koyabilirsiniz veya bir canlı destek eklentisi kullanabilirsiniz. Ekip kurmak için yeterli gereksiniminiz yoksa bâzı canlı destek eklentileri sizin için destek ekibi sağlayabiliyor ayrıntılı bilgileri internet üzerinden edinebilirsiniz.

Politika sayfaları, Sitenize mutlaka politika sayfaları ekleyin bir kullanıcı satın aldığı ürünüz iade edeceği zaman nasıl iade edebileceğini veya hangi durumlarda iade edebileceği hakkında bilgi sahibi olabilsin ayrıca yasal sorunlarla uğraşmamak için web sitenizde politika sayfaları olması sizi çoğu sorundan kurtarabilir.

Alan Adı, Eğer daha sitenizin adına karar vermemişseniz arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilecek bir alan adı seçebilirsiniz. Alan adınızın çok uzun olmamasına ve özel işaretler içermemesine dikkat ediniz ek olarak bilindil bir alan adı uzantısı kullanmanız sizin açınızdan daha iyi olabilir.

Hakkımızda sayfası, Siteniz üzerinden alışveriş yapacak olan kullanıcılar firmanız hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler onlara yardımcı olmak için bir hakkımızda sayfası oluşturabilirsiniz ayrca sitenizde sosyal medya hesaplarınıza yer vermeniz kullanıcılara ekstra güven kazandırabilir.

Yukarıda kısaca bilmeniz gerekenlerden bahsettik e-ticaret sitenizi açmadan önce vermiş olduğumuz önerilerden yararlanabilirsiniz.

Post a Comment

Previous Post Next Post