Hosting Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Hosting Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir? Adlı yazımıza hoşgeldiniz, Bu yazımızda Hosting seçerken dikkat etmeniz gerekenlere ve size en uygun Hosting paketinin ne olduğuna daha iyi karar vermenize yarayacak bilgiler vereceğiz.

Web site açacak olan her kişinin aklında oluşan sorulardan biri de satın alması gereken hosting paketinin hangisi olacağıdır. Şuan bu yazıdaysanız sizde muhtemelen bunlardan birisinizdir. Yazımızda seçeceğiniz hosting paketinin hangisi olduğuna nasıl karar verebileceğinizi anlatacağız. İlk ayrıntımızla başlayalım.

Site boyutu, Eğer siteniz basit, tek sayfadan oluşan bir siteyse gelişmiş hosting paketlerinden almanıza gerek yoktur fakat siteniz tek sayfa olsa bile kullanıcı sayısı fazla ise bu durumda gelişmiş hosting paketlerinden almanız gereklidir eğer hostinginiz sistemi yeterince güçlü değilse ve kullanıcılar çok fazla gelirse site çöker ve bu da sitenizin adının kötüye çıkmasına sebep olabilir. Hosting paketi seçerken site boyutunuza ve kullanıcı kitlenize dikkat ediniz.

Site hızı, Daha önceden bir web sitesinde çalıştıysanız veya site sahibi olduysanız site hızının bir web site için ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur eğer bilmiyorsanız kısaca özet geçelim site hızı web siteleri için oldukça önemlidir eğer siteniz yavaşsa üst sıralarda çıkamayabilir veya kullanıcılar sitenize girmeyebilir bir kullanıcının site yüklenmesini beklediği süre genellikle 4 saniyedir eğer siteniz bu süre içerisinde yüklenmesse genellikle kullanıcılar sitenizden çıkar ve girmezler bu sebeple site hızı oldukça önemlidir. Hosting paketi seçerken hostingin donanımsal özelliklerini kontrol etmeyi unutmayınız.

Hosting Sağlayıcısı, Hosting seçerken aslında en önemli olan hostingi nereden kiraladığınızdır. Satın aldığınız mağaza güvenli değilse web siteniz tehlike altındadır. Bu gibi durumlarda siteniz durduk yere kapananilir, Siteniz çalınabilir veya daha başka şeyler olabilir bu da siteniz için kötü bir geçmiş oluşturur ve kullanıcılar sitenizi tercih etmezler. Eğer mağazalar hakkında bir bilginiz yoksa internetten kullanıcı yorumlarını kontrol edebilirsiniz. Kullanıcı yorumları genellikle her zaman en güvenilir yoldur çünkü sizinle aynı durumda olan kişiler tarafından yazılır.

Hosting Fiyatı, Maddi açıdan önemli sayılabilecek bir diğer önerimiz hosting fiyatlarıdır hosting satın almadan önce iyi bir fiyat araştırması yaparak sizin için en uygun olan mağazadan satın alabilirsiniz. Ayrıca hosting sürenizi yıllık olarak satın alırsanız ileride kâr edebilirsiniz.

Hosting satın alırken vermiş olduğumuz önerilerden yararlanabilirsiniz ayrıca firmaların yapmış olduğu kampanyalardan faydalanarak daha ucuza satın alabilirsiniz.

Post a Comment

Previous Post Next Post