İnternet Üzerinden T-Shirt Nasıl Satılır?

İnternet Üzerinden T-Shirt Nasıl Satılır? Adlı yazımıza hoşgeldiniz bu yazımızda internet üzerinden T-shirt nasıl satabilirsiniz hakkında yazmış olduğumuz yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

İnternet üzerinden T-Shirt satmak günümüzde en popüler e-ticaret yöntemlerinden biridir maliyeti düşük ve müşteri kitlesi oldukça fazla olduğundan dolayı e-ticarete girmek isteyen kişiler genellikle T-Shirt gibi basit ürünlerden başlamaktadır bizde bu yazımızda işe yeni başlayacak kişiler için temel düzeyde bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

İnternet üzerinde bir ürün satmadan önce yapmanız gerekenlerden ilki ürünü nasıl ve nerden satacağınıza karar vermenizdir. Bunun için birçok site ve araç mevcuttur fakat biz bu yazımızda size kullanım açısından kolay ve anlaşılır olanları ve tabi ki yüksek maliyet gerektirmeyenleri göstereceğiz.

Shopier, Herhangi bir şirketiniz yoksa ve tek başınıza sadece bir hobi olsun diye bu işi yapıyorsanız sizin için en güzel platformlardan biri Shopier'dır bu siteye tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz ve sadece sattığınız ürünlerden komisyon ödersiniz site herhangi bir gizli ücret barındırmıyor ürünlerinizi satmak için Shopier size kendi sitesi üzerinde sanal bir mağaza açar sizde mağaza bağlantınızı müşteriler ile paylaşarak satış yapabilirsiniz.

Site içerisinde ek olarak birçok eklenti vardır bu eklentilerden ücretsiz bir şekilde faydalanbilirsiniz özellikle satış için sosyal medya hesaplarınızı kullanıyorsanız bu eklentilerin size büyük faydasının dokunacağını söyleyebiliriz. Shopier'da ödemeler genellikle satış başarılı olduktan sonraki hafta çarşamba günü banka hesabınıza yatırılır yaptığınız her satış için de %2.5 komisyon kesilir. Bu işe yeni başlayacak girişimciler için Shopier en iyi seçenek diyebiliriz.

Trendyol, Günümüzde e-ticaret siteleri arasında en popülerlerinden biri olan Trenyol e-ticarete girecek kişiler için bir öneri olabilir fakat bu siteye satıcı olarak kayıt olmak için bir şirketiniz olması gerekiyor bu açıdan Trenyol herkese hitap edemiyor eğer şirketiniz varsa belli bir süredir satış yapıyorsunuz ve artık işlerinizi büyütmek istiyorsanız Trendyol bunun için güzel bir öneri olabilir.

Trenyol kendi içerisinde aktif bir trafik barındırdığı için ürünlerinizi satma olasılığı daha fazladır etkili başlık ve kampanyalar yaparak Trendyol üzerinde ki satışlarınızı arttırabilirsiniz. Trendyol üzerinde yapılan satışlardan kazandıklarınız satış tamamlandıktan bir sonraki hafta perşembe günü bankaya iletilir hesabınıza geçmesi bankanıza göre değişiklik gösterebilir.

WooCommerce, Şimdiye kadar vermiş olduğumuz örnekler mağazanızı başka bir site üzerinde açmanızı sağlıyordu fakat şimdi ki örneğimizde mağazanızı kendiniz açmanızı sağlıyor. WooCommerce internet üzerinde çoğu e-ticaret sitelerinde kullanılan bir site kurma yazılımı ve Wordpress tarafından geliştiriliyor oldukça kaliteli ve güzel temaları mevcut eğer kendiniz bir site açmayı planlıyorsanız bu aracı tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

WooCommerce satıcı tarafından oldukça kolaylık sağlıyor ürünlerinizi tek tıkla düzenleyebiliyor, müşterilerinizle kolaylıkla iletişime geçebiliyor ve sitenizin tasarımını kolaylıkla düzenleyebiliyorsunuz ayrıca aynı Shopier üzerinde olduğu gibi her alanda birçok eklentisi de mevcut.

Printful, Bu sitemiz t-shirtlerinizi üretmenizi sağlıyor daha önce Print on demand hakkında sitemizde bir yazı paylaşmıştık ve o yazıda bu siteden söz etmiştik printful sayesinde yapmış olduğunuz tasarımları bastırabilirsiniz ve onları internet üzerinde satabilirsiniz.

Printful sitesinin güzel tarafı ne kadar satış yaparsanız o kadar ödersiniz yani ürün elimde kalır mı derdiniz olmaz çünkü baskılar siparişlere göre yapılıyor. Eğer t-shirtlerinizi bastıracak bir yer arıyorsanız Printful sitesini kullanabilirsiniz.

Yazı içerisinde bahsettiğimiz siteleri kullanarak internet üzerinde t-shirt satmaya başlayabilirsiniz başka bir yazımızda görüşmek üzere.

Post a Comment

Previous Post Next Post