Oyun Yapmadan Önce Öğrenilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oyun Yapmadan Önce Öğrenilmesi Gerekenler Nelerdir? Adlı yazımıza hoşgeldiniz, Bu yazımızda oyun yapmadan önce bilmeniz gerekenleri size anlatacağız.

Oyun sektörüne girmeyi düşünüyirsanız fakat bu konu hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilseniz bu yazımızda oyun sektörüne girmeden önce bilmeniz gerekenleri sizlere göstereceğiz.

Oyun sektörü çok hızlı ve yeni girecek kişiler için yanlış hamle yapılırsa uzun süre ayakta kalamayacağınız bir sektör bu sebeple bu işe girmeden önce bilmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar mevcut. İşte önemli noktalardan ilki ile başlıyoruz.

Gelir Yönetimi, Yeni gireceğiniz her işte gelir yönetimi çok önemlidir çünkü işe yeni gireceğiniz için bu işten belli bir süre gelir elde edemeyebilirsiniz bu yüzden elinizde ki bütçeyi doğru değerlendirmeniz gereklidir. Satın alım yapmadan önce bunu planlamalı elinizden ne kadar para gidecek? bu parayı ne zaman geri kazanabileceksiniz? bunları iyi planlamanız gereklidir.

Platform Seçimi, Oyun sektöründe bir diğer önemli seçim de platform seçimidir. Oyununuzu yayınlayabileceğiniz birçok platform mevcuttur. Eğer mobil bir oyun geliştiriyorsanız en çok kullanıcıya ulaşabileceğiniz platform tabi ki de Play Store fakat bunun dışında da yayınlayabileceğiniz platformlar mevcut internetten kendi analizinizi yaparak kendiniz için en uygun platformu seçebilirsiniz.

Play Store üzerinde uygulama yayınlamak için Play Console hesabı açmanız gerekmektedir ve bunun için tek seferlik 25$ ödeme yapmanız gerekmektedir.

Algoritma bilgisi, Oyunlar bir algoritma sistemi üzerine kuruludur yani "eğer şuraya giderse şu mesaj karşısına çıksın" gibi bu sebeple oyun yaparken bir ekiple çalışıyo olsanız bile temel seviyede algoritma bilmeniz sizin için daha güzel olabilir.

Planlı Çalışma, Eğer bir ekiple çalışıyorsanız planlı çalışma yapmanız projenizin uzun süre ayakta kalması için çok önemlidir. Kimin hangi alanda ne kadar süre çalısacağını planlayarak hem işlerinizin kontrol altında olmasını hem de projenin sağlam bir temel üzerine kurulmasını sağlamış olursunuz.

Kazanç Yöntemi, Her projenin ayakta kalması için bir gelire ihtiyacı vardır bu geliri kendi cebinizden de verebilirsiniz ya da projenizi cebinize para girmesini sağlamak için de kullanabilirsiniz. Bunun için farklı yöntemleri mevcut bunları sayacak olursak en klasiği Reklam gelirleri bu yöntem sayesinde oyununuzda bulunan reklamlardan para kazanabilirsiniz. 

Bir diğer gelir elde etme yöntemi de oyun içi satın alımlardır şuanda çoğu büyük oyun bu yöntem sayesinde ayakta kalıyor bu yöntemle oyun içerisinde sattığınız şeyler ile para kazanabilirsiniz. Son olarak bir diğer gelir elde etme yöntemi de yatırımcı bulmak oyununuza destek olması için yatırımcılar bularak gelir elde edebilirsiniz.

Oyun sektörüne girmeden önce vermiş olduğumuz bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Post a Comment

Previous Post Next Post