SEO Uyumlu Yazı Nasıl Hazırlanır?

SEO Uyumlu Yazı Nasıl Hazırlanır? Adlı yazımıza hoşgeldiniz bu yazımızda web siteniz için SEO uyumlu yazı nasıl hazırlayabileceğinizi size göstereceğiz.

Yeni açmış olduğunu bir blog veya haber vb. siteniz varsa ve nasıl SEO uyumlu yazı yazacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızda nasıl SEO uyumlu yazı yazabileceğiniz göstereceğiz, fakat SEO nedir bilmiyorsanız kısaca SEO Nedir? bundan bahsedelim.

SEO, Açılımı arama motoru optimizasyonudur. Arama motoru eğer sitenizi doğru bir şekilde tarayabilirse siteniz öne çıkar. Doğru şekilde tarayabilmesini de Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO puanınızı yüksek tutarak sağlayabilirsiniz. Peki SEO Puanınızı nasıl arttırabilirsiniz.

Web siteniz için hazır bir yazılım kullanıyorsanız bu yazılımın SEO eklentileri olup olmadığını kontrol edebilirsiniz SEO eklentileri siz siteniz için içerik üretirken size yardımcı olabilirler Wordpress gibi bir yazılım kullanıyorsanız eklenti bölümünden SEO eklentisi kurabilirsiniz.

Anahtar Kelime, İçeriklerinizin öne çıkmasını sağlayabilecek en önemli özellik yazının anahtar kelime barındırıyor olmasıdır eğer yazınızda anahtar kelimlere yer verdiyseniz yazınız daha çok kullanıcı çekecektir daha çok kullanıcı içeriğinizin taranmasına sebep olur.

Anahtar kelimleri alt başlıklarınıza veya yazınızın içerisinde ki resimlere açıklama ekleyerek arttırabilirsiniz kullanıcılar sitenizde resimler aracılığı ile de sizi bulabilir veya yazınızın öne çıkmasını sağlayabilir.

Mobil Uyumluluk, Mobil kullanıcı sayıları oldukça artmış durumda ve arama motorları sitenizi tararken sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol ediyor eğer siteniz mobil uyumluysa siteniz arama motorları tarafından mobil kullanıcılara sunulur ve bu sizin için daha çok kullanıcı demektir.

Düzenli İçerik Paylaşımı, Web sitenizde düzenli içerik paylaşmanız oldukça önemlidir. Eğer sitenizde düzenli içerik paylaşırsanız siteniz hergün arama motoru robotları tarafından kontrol edilir ve taranır bu da sitenizin öne çıkmasına ve yayınladığınız her içeriğin hızlı bir şekilde taranmasını sağlar.

Başlık seçimi, İçeriklerinizin başlıklarını konunuzla ilgili olduğundan mutlaka emin olunuz eğer içerim başlığı konu ile ilgiliyse bu kullanıcıların sitenize etkileşimde bulunmasını sağlar ve bu da sitenizin kullanıcılar tarafından güzel tanınmasını sağlar.

İç Bağlantılar, İçeriklerinizde sitenizde bulunan diğer içeriklere veya sayfalara bağlantı vermeniz arama motorlarının bağlantı vermiş olduğunuz sayfayı da taramasını sağlar çünkü arama motoru robotları içeriğinizde bulunan bağlantıları takip eder ayrıca içeriği okuyan kullanıcıların bir başka içeriği de okumasını sağlayabilir.

Vermiş olduğumuz önerilerden yararlanarak siteniz için SEO uyumlu yazılar yazabilirsiniz arama motorları özgün yazıları sever ve sitenizin öne çıkmasını sağlayabilir bu sebeple eğer içerikler tamamen özgün olursa bu daha öne çıkmanızı ve daha çok kullanıcı kazanmanızı sağlar.

Post a Comment

Previous Post Next Post