Web Sitesi Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Web Sitesi Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Adlı yazımıza hoşgeldiniz, Bu yazımızda web sitesi açarken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için listeledik ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kendiniz için veya işletmeniz için web sitesi açarken dikkat etmeniz gereken bâzı kurallar ve gereksinimler vardır bu gereksinimler gerek yasal alanda gerekse daha çok kullanıcı çekmeniz açısından oldukça önemlidir bizde bu işe yeni başlayan kişiler için yapılması gerekenleri basitçe listeledik ilk gereksinimden başlayalım.

Site tasarımı, Web siteniz için yüksek kullanıcı memnuniyeti ve daha çok kullanıcı çekmesi için site tasarmınızın güzel ve kullanıcıların aradıkların bulabileceği bir tasarım olması gerekmektedir bunun için mobil ve masaüstü cihazlara uyumlu bir menü kullanabilirsiniz sitenizde gözü yoran renkler yerine daha göze hitap eden renkle kullanabilirsiniz.

Politika sayfaları, Sitenize eğer Avrupa birliği ülkelerinden erişilebiliyorsa sitenizde mutlaka Gizlilik politikası sayfası olması gerekmektedir kullanıcıların kendini güvende hissetmesi için de bu oldukça önemli bir etkendir.

İletişim, İşletme siteleri için oldukça önemlidir sitede yaşanan bir sorunda kullanıcılar site yönetimi ile iletişime geçmek ve yardım almak isterler bunun için sitenizde bir iletişim sayfası olması oldukça önemlidir sadece işletme siteleri için değil her türlü sitede olması daha çok kullanıcı memnuniyeti ve size daha çok kullanıcı kazandıracaktır.

Reklamlar, sitenizde olmadık yerlerde açılan kötü tasarımlı veya içeriğe ulaşılmasını engelleyen reklamlar kullanmayın bu kullanıcıların sitenizi kötü tanımasına sebep olabilir hatta sitenizin aramalarda yer almamasına bile sebep olabilir sitenize reklam eklerken içeriği kapatmadığına ve tasarımı bozmadığına emin olun.

Kullanıcı yorumları, Bütün sitelerin olmazsa olmazı tabi ki de yorum bölümleridir sitenize bir yorum bölümü eklemeyi kesinlikle unutmayınız bu bölümler sayesinde kullanıcılar içerikler hakkında fikirlerini belirtebiliri veya yeni içerik fikirleri önerebilirler sitenizin türü ne olursa olsun mutlaka bir yorum bölümü ekleyiniz.

Site hızı, Web sitenizde bulunan gereksiz bölümler veya fazlaca yazılmış kodlar sitenizin hızını oldukça kötü etkiler ve kullanıcıların sitenize girmemesine veya sitenizin aramalarda çok alt kısımlarda çıkmasına sebep olur sitenizdeki gereksiz reklamları kaldırarak veya sitenizde kodlarda küçültemeye giderek site hızınızı optimize edebilirsiniz.

Sitenizin kitlesini büyütmek ve daha iyi yorumlar almak istiyorsanız size verdiğimiz önerilerden yararlanabilirsiniz.

Post a Comment

Previous Post Next Post