Google Play Store "Uygulama İndirilmiyor" Sorunu Nasıl Çözülür?

Google Play Store "Uygulama İndirilmiyor" Sorunu Nasıl Çözülür? Adlı yazımıza hoşgeldiniz bu yazımızda Google Play Store'un yeni sürümlerinde karşımıza çıkan indirilmeme veya indirme işlemlerinin hatayla sonuçlanma sorununu nasıl çözebilirsiniz bunu göstereceğiz.

Google Play Store "Uygulama İndirilmiyor" Sorunu Nasıl Çözülür?

İndirilmeme veya indirme işleminin hatayla sonuçlanma durumu Google Play Store'un yeni sürümlerinde çok karşımıza çıkan bir durum ve birçok kullanıcı bu durumdan oldukça rahatsız. İnternette bu durumun çözümünü arayan birçok kullanıcı mevcut. Bizde sizlere bu yazıda bu sorunu çözmeniz için yöntemler sunacağız.

Bağlantı, İndirilmeme sorunun oluşmasını sağlayan en önemli sorunlardan biri güçsüz bir bağlantı kullanmanız olabilir. Güçlü bir kablosuz ağınız varsa kablosuz ağa bağlanmayı deneyebilirsiniz eğer kablosuz ağınız güçsüzse mobil veri kullanmayı deneyebilirsiniz bazı durumlarda mobil veri daha iyi bir seçenek olabilir. İnternet hızınızı test aracı kullanarak öğrenebilirsiniz.

Depolama, İndirme işleminin hatayla sonuçlanmasının en belirgin sebeplerinden biri de Depolama alanının az olmasıdır. Play Store indirme başında hata vermeyebilir fakat indirme hata ile sonuçlanabilir bunun sebebi de depolama alanı yetersizliği olabilir. Depolama alanında boş yer açarak indirme işlemini tekrar gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Güncelleme, Depolama alanınız var ve internet bağlantınız güçlü fakat yine de indirilmiyor veya güncellenmiyorsa Google Play Store uygulamasının güncellemelerini kaldırmayı deneyebilirsiniz. Güncellemeleri Cihaz ayarlarından kaldırabilirsiniz. Play Store Uygulaması internete bağlandığınız zaman yeniden güncellenecektir.

Verileri Temizleme, Sorunu çözmek için bir diğer yöntem verileri sıfırlamaktır. Uygulama ayarlarından verileri ve önbelleği temizleyebilirsiniz. Verilerin temizlenmesi yaptığınız işlemlerden kaynaklı gerçekleşen sorunların düzelmesini sağlar.

Yeniden başlatma, İndirilmeme sorununu çözmek için cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz böylece cihaz hafızanız yeniden kontrol edilir bağlantı ayarlarınız yenilenir ve uygulama yeniden başlatılır genellikle sorun yeniden başlatma sonrasında düzelir fakat sorun devam ediyorsa diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Hesapları Kaldırma, Bir diğer yöntemse cihazınızdaki Google hesaplarını kaldırıp yeniden eklemektir bunu cihazınızdaki hesap yöneticisinden yapabilirsiniz.

Sorun hâlâ devam ediyorsa indirme işlemini Google Play Store web sitesinden gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz sorununuz hâlâ çözülmediyse Google Play Store yardım merkezinden veya topluluktan yardım alabilirsiniz.

Post a Comment

Previous Post Next Post