Ücretsiz Program Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ücretsiz Program Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler, Adlı yazımıza hoşgeldiniz bu yazımızda ücretsiz olarak sunulan program veya kampanyalarda dikkat etmeniz gerekenleri sizin için anlatacağız eğer bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Program Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ücretsiz program kullanırken veya ücretsiz kampanylara katılırken kendi güvenliğiniz için dikkat etmeniz gereken bâzı noktalar vardır. Eğer bu noktalara dikkat etmesseniz hesabınızdan sizden habersiz para çekilebilir, fark etmeden abonelik başlatabilirsiniz veya verileriniz çalınabilir bizde bu sorunu konu alarak dikkat etmeniz gerekenleri sizin için anlattık ilk nokta ile başlayalım.

Doğrulama Kodu, İnternet üzerinde birçok ücretsiz kampanya mevcut fakat ne kadar ücretsiz bilinmez bazı programlar, uygulamalar veya siteler ücretsiz oyun parası veya ücretsiz internet vb. dikkat çekici anahtar kelimelerle internet üzerinde ki kullanıcıların dikkatini çekiyor daha sonra bu kullanıcıyı başka bir maskelenmiş abonelik sayfasına yönlendiriyor eğer telefon numarasını girerse programdan ücretsiz olarak alabileceğini söylüyor ve kullanıcıda telefon numarasını giriyor daha sonra bir doğrulama kodu geliyor ve bu doğrulana kodunu da giriyor sonuç olarak aslında ücretli bir abonelik başlatmış oluyor.

İnternet üzerinde bilmediğiniz sitelere, programlara veya uygulamalara telefon numaranızı vermeyiniz veya uygulamaların size göndermiş olduğu doğrulama kodlarını herhangi biriyle paylaşmayınız.

Uygulama Mağazası, İnternet üzerinde herhangi bir siteden uygulama indirirken öncelikle indirdiğiniz sitenin güvenilir olduğundan emin olunuz ücretli bir uygulamayı ücretsiz olarak dağıtan sitelerden indirme işlemi yaparken sitenin veya indirmiş olduğunuz uygulamanın güvenilir olduğundan mutlaka emin olunuz. Eğer güvenilirliğinden emin değilseniz onaylı uygulama mağazaları dışından indirme işlemi yapmayınız veya herhangi bir bilginizi uygulamaya vermeyiniz.

Yetkilendirme, Bilinmeyen sitelerden veya mağazalardan indirmiş olduğunuz herhangi bir güvenlik kontrolünden geçmemiş uygulamalara yetki vermeyiniz. İndirmiş olduğunuz yabancı uygulama sizden rehbere erişim, dosyalara erişim veya cihazınızın işleyişine etki edecek herhangi bir yetki vermeyiniz.

Şifre Paylaşımı, Yüklemiş olduğunuz uygulama sizden uygulamayı kullanabilmeniz için bir sosyal medya hesabına giriş yapmanızı isteyebilir. Bu gibi durumlarda öncelikle giriş yaptığınız sitenin sosyal medya uygulamasının kendi giriş sayfası olduğuna emin olunuz eğer güvenilir olduğundan kesin emin değilseniz giriş yapmayınız çünkü hesabınız ele geçirilebilir ve sizin adınıza paylaşımlar yapılabilir.

Ücretsiz programlar kullanırken veya karşınıza çıkan ücretsiz kampanyalardan yararlanırken vermiş olduğumuz önerilerden yararlanarak daha güvenilir bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz başınıza gelen herhangi bir sorunu yetkililere bildirmeyi unutmayınız.

Post a Comment

Previous Post Next Post