YouTube Kanalı Açarak Para Kazanma Yöntemleri

YouTube Kanalı Açarak Para Kazanma Yöntemleri, Adlı yazımıza hoşgeldiniz bu yazımızda YouTube kanalı açarak hangi yöntemlerle para kazanabilirsiniz bunu anlatacağız.

YouTube kanalı açarak para kazanma konusu özellikle son zamanlarda oldukça merak edilen bir soru olmuştur. Bu sorunun yoğun merak konusu olma sebebi YouTube platformunun oldukça yoğun kullanılması veya YouTube tarafından para kazanan insanların hayatlarının ilgi çekmesi olabilir. Fakat bizim yazımızın konusu bu değil. Biz bu yazımızda sizlere YouTube üzerinden hangi yöntemlerle para kazanabilirsiniz bunu göstereceğiz.

Reklamlar, YouTube platformu üzerinden reklamlar ile para kazanmak için son 12 ayda 1000 aboneye ve 4000 saat izlenmeye ulaşmış olmanız lazım eğer bu gereksinimleri karşılamıyorsanız YouTube üzerinden reklamlar ile para kazanamazsınız aynı zamanda özel içerik üreticisi özelliklerini de kullanamazsınız.

YouTube reklamlar için AdSense platformunu kullanır yani YouTube üzerinden para kazanmak için bir AdSense hesabınız olması gerekir ve AdSense hesabı açmak için de gereksinimleri karşılıyor olmanız gerekir eğer gereksinimleri karşılamıyorsanız Reklam yayınlayamazsınız.

Ücretli Ortaklık, YouTube üzerinden bir diğer para kazanma yöntemi ücretli ortaklık yapmaktır ücretli ortaklık reklamlar ile para kazanma ile aynıdır fakat tek fark burda reklamları AdSense değil siz bulursunuz.

Ücretli ortaklık yapmak için öncelikle belli bir kitleye sahip olmanız gerekir çünkü kimse kitlesi olmayan bir kanala reklam vermek istemez ücretli ortaklık reklamlarında bir ürünü tanıtmanız istenebilir veya bir uygulama/oyun tanıtmanız istenebilir genellikle gelirleri YouTube reklamları ile para kazanmaktan daha yüksektir. Eğer yüksek kitleye sahip bir YouTube kanalınız varsa ücretli ortaklık yöntemini deneyebilirsiniz.

Affiliate, YouTube üzerinden bir diğer para kazanma yöntemi ise Ortaklık bağlantıları kullanmaktır bu para kazanma yönteminin temeli hem reklam hem de Ücretli ortaklığa dayanmaktadır. E-Ticaret sitelerinden veya reklam sitelerinden almış olduğunuz takipli linkler üzerinden yapmış olduğunuz satışlardan komisyon alırsınız eğer yüksek bir kitleye sahipseniz bu yöntemle gelir elde edebilirsiniz fakat bu yöntemle gelir elde etmek için pazarlamayı da iyi bilmeniz gerekir. Eğer pazaralama yapmayı bilmiyorsanız bu yöntemle para kazanmanız zordur.

YouTube üzerinden para kazanmak için vermiş olduğumuz yöntemleri deneyebilirsiniz. Bir sosyal medya platformundan para kazanmak için genellikle bir kitleye hitap etmeniz gereklidir çünkü sosyal medya üzerinden para kazanmak genellikle tanıtıma bağlıdır eğer kitleniz yoksa öncelikle kitle oluşturmanızı öneririz.

Post a Comment

Previous Post Next Post