YouTube Kapak Fotoğrafı Nasıl Hazırlanır?

YouTube Kapak Fotoğrafı Nasıl Hazırlanır?, Adlı yazımıza hoşgeldiniz bu yazımızda YouTube kapak fotoğrafı nasıl hazırlanır ve hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz bunları göstereceğiz.

YouTube'da içerik üretmeye yeni başladıysanız ve herhangi bir bilginiz yoksa bu yazımız sizin için çok yardımcı olacaktır yazımızda izleyici çekmenizi sağlayacak noktalara' da değineceğiz. İlk olarak hangi programları kullanabilirsiniz ile başlayalım.

Canva, Kullanım kolaylığı ve özel herhangi bir sistem gerektirmemesi sebebi ile önerebileceğimiz en iyi program Canva'dır. Çünkü ücretsiz kullanım sağlıyor ve bir arama motoru üzerinde çalışıyor yani Google'a Canva yazarak direk olarak ulaşabilirsiniz herhangi bir indirme gerektirmez ve herhangi bir E-Posta hesabı ile kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Canva kendi içerisinde bir görsel ve fotoğraf kütüphanesi de barındırıyor bu sayede tasarım oluştururken ayrıca bir araştırma yapmanıza gerek yok Canva kütüphanesinden yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken canva sitesine girmek ve yapmak istediğiniz tasarımı seçmek gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Adobe Photoshop, Daha önceden bu işle ilgilenmişseniz zaten Photoshop programını biliyorsunuzdur. Photoshop programı biraz daha profesyonel çalışmak isteyen kişiler için uygun diyebiliriz. Çünkü kullanım açısından Canva vb. programlara göre karmaşık bir tasarıma sahip gelebilir. Fakat programı kullandıkça alışabilirsiniz ek olarak internet üzerinde Photoshop Kullanımı hakkında eğitimlerde mevcut bu eğitimlerden de yararlanabilirsiniz.

Pixlr, Bu programı Photoshop ve Canva'nın birleşimi olarak görebilirsiniz çünkü tasarım açısından Photoshop, çalışma açısından da Canva'ya benziyor. Program aynı Canva gibi internet üzerinden de kullanılabiliyor fakat isterseniz programını da indirebilirsiniz. Tasarım açısından da Photoshop'a benzeyen bir tasarımı mevcut fakat kullanımı Photoshop'a göre daha kolay tabii bu kişiden kişiye değişebilir. Program abonelik sistemi ile çalışmaktadır yani kullanımı ücretsiz fakat ücretli versiyonları da mevcut.

GIMP, Kullanım olarak yine Photoshop'a benzeyen bor yapıya sahip ve tamamen ücretsiz eğer Photoshop lisansı almak istemiyorsanız bu programı kullanabilirsiniz. Photoshop üzerinde yapmak istediğiniz tasarımları bu program sayesinde de kolayca yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için programını indirmeniz gerekmektedir yani Canva ve Pixlr gibi internet üzerinden kullanamassınız. Programın kullanımını öğrenmek için internet üzerinde ücretsiz olarak paylaşılan derslerden yardım alabilirsiniz.

YouTube için kapak resmi oluştururken bu programlardan yardım alabilirsiniz, ekstra olarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak için ilgi çekici resimler kullanabilirsiniz veya kapak resminde anahtar kelimeler kullanabilirsiniz ekstra olarak dikkat çeken renklerden de yararlanabilirsiniz.


Post a Comment

Previous Post Next Post