Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Telefon Hızlandırma Yöntemleri Adlı yazımıza hoşgeldiniz bu yazımızda Telefonlarınızı hızlandırmak için yapmanız gereken yöntemleri size göstereceğiz eğer telefonunuz yavaş çalışıyorsa yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Gelişen uygulama teknolojisi ile artık bazen telefonlar uygulama veya oyun çalıştırırken sistemsel olarak zorlanabiliyor hatta bu yavaşlama eski model telefon kullanan kişilerde daha çok yaşanıyor bu da telefon sahiplerinin yapacakları işleri yapamamasına örnek olarak uygulamaları çalıştıramamasına veya telefonlarının aniden donması sebebiyle işlerine devam edememeleri ile sonuçlanabiliyor bizde bu gibi bir sorunu nasıl çözebilirsiniz hangi yöntemleri kullanabilirsiniz bunu size göstereceğiz.

Telefonlar sistemsel olarak içerisinde belli bir depolama ve ram hafızası bulundurmaktadır bu hafızaların dolması da telefonun daha yavaş çalışmasına, telefonun ısınmasına veya telefonun birden kapanmasına sebep olabilir. Telefonda bulunan bu depolama ve ram telefonunuzun markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir eğer telefonunuzda çok fazla uygulama varsa bu depolama dolabilir ve telefonun düzgün çalışmamasına sebep olabilir aynı şekilde telefonunuzda çok ağır çalışan uygulamalar varsa telefon yine kasabilir veya kapanabilir.

Telefonun kasmasını veya yavaş çalışmasını sağlayan en büyük sorun telefonda bulunan gereksiz ve kullanmadığınız uygulama veya oyunlardır. Telefonunuzda bulunan bu uygulama ve oyunlar siz başka bir işle uğraşırken arka planda çalışmaya devam edebilir bu da telefonunuzun raminin gereksiz kullanılması anlamına gelir bu da telefonun yavaş çalışmasına veya kasmasına sebep olur.

Telefonunuzda bulunan kullanmadığınız gereksiz uygulamaları ve oyunları silerek veya devre dışı bırakarak telefonun hafızasını rahatlatabilirsiniz bu işlem aynı zamanda telefonun ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Telefonunuzda bulunan yüksek sistem gereksinimine sahip oyunlar cihazınızın yavaş çalışmasına sebep olabilir aynı zamanda bu oyunlar cihazı fazla yorduğundan ve ısınmasına sebep olduğundan cihazınızın ömrünü kısaltabilir kullanmış olduğunuz uygulama ve oyun mağazası oyunu indirmenize izin vermiş olabilir fakat bu telefonunuzun bu uygulamayı veya oyunu rahat çalıştırabildiği anlamına gelmez ve bu da telefonunuzu yorar sonuç olarak telefonunuz yavaş çalışır veya kasar.

Telefonunuzds bulunan yüksek sistem gereksinimli telefonu yavaş çalıştıran gereksiz depolama ve hafıza kaplayan oyunları kaldırarak telefonun yavaş çalışmasına engel olabilirsiniz.

İnternet üzerinde dolaşırken telefon hızlandıran bâzı uygulamalar görmüşsünüzdür ve bazen bunun gerçek olmadığını düşünmüş olabilirsiniz çünkü mantık olarak indirmiş olduğunuz bir uygulama sizin telefonunuzu nasıl hızlandırabilir diye merak etmişsinizdir şimdi sıra bu uygulamalara geldi.

Telefonunuzu hızlanmasını sağlayan bu uygulamalar sizin telefonunuzda bulunan depolama ve hafızada bulunan gereksiz yer kaplayan verileri silmektedir bu da telefonun daha rahat çalışmasına ve hızlanmasını sağlamaktadır. Telefonunuzun hızlı çalışmasını sağlamak için telefonunuza Ram Booster veya Depolama Temizleyici gibi uygulamalar yükleyebilirsiniz fakat bu her uygulama tamamen doğru çalışıyor demek değil bâzı uygulamalar işlevini yerine getirmiyor olabilir. Doğru uygulamayı seçerken yorumlara ve puanlara göz atmayı deneyebilirsiniz.

Telefonlarınızı hızlandırmak için vermiş olduğumuz bilgilerden faydalanabilirsiniz Başka bir yazıda görüşmek üzere.

Post a Comment

Previous Post Next Post