Whatsapp Yeni QR Kod İle Mesaj Taşıma Özelliği

Whatsapp Yeni QR Kod İle Mesaj Taşıma Özelliği, Adlı yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazımızda Whatsapp kullanıcılarının uzun zamandır yoğun olarak istemiş olduğu QR Kod ile başka telefona mesaj aktarma özelliğinden bahsedeceğiz.

Whatsapp yayınlanan en son beta sürümünde kullanıcılar tarafından en çok istenen özellik olan QR Kod ile başka bir cihaza mesaj aktarma özelliğini kullanıma sundu. Sunmuş olduğu bu yeni özellik sayesinde artık özellikle çok fazla cihaz değiştiren kullanıcılar yeni almış oldukları cihazlarına herhangi bir yedekleme ile uğraşmadan sadece Whatsapp üzerinde ki QR Kodu taratarak mesajları aktarabilecekler.

QR Kod özelliğinden önce mesajlarınızı başka bir cihaza aktarmak için Bulut yedeklemesi gibi birçok işlem yapmanız gerekiyordu ve bu çok fazla telefon değiştiren kullanıcılar için artık bir zorluk hâline gelmiştir bu sebeple QR Kod ile aktarım özelliği uzun zamandır yoğun olarak istenen bir özellik hâline gelmişti.

Son zamanlarda yaptığı yeniliklerle gündemden inmeyen Whatsapp firması yayınlamış olduğu son güncellemede ise bu QR Kod özelliğini test etmeye başladı. Fakat QR Kod özelliği şuanda sadece Beta sürümünde kullanılmaktadır. Aktarım yapmak istediğiniz cihazdan QR kodu okuttuktan sonra Google Play sayfasına yönlendiriliyorsunuz ve Whatsapl uygulamasını indiriyorsunuz. Whatsapp uygulaması indirildikten sonra açtığınızda eski mesajlarınızın geldiğini göreceksiniz.

Güncelleme henüz beta aşamasında olduğu için yine de çok güvenmemek lazım. Çünkü bu özelliği deneyen bazı kullanıcılar aktarımın her zaman doğru gerçekleşmediğini bildirmektedir. Eğer bu özelliği kullanacaksanız daha öncesinden yedekleme yapmayı unutmayınız. Yeni gelecek olan güncellemelerde bu özellik daha stabil bir hâle gelecektir.

Güncelleme hakkında gelişmeleri web sitemizden takip edebilirsiniz.

Post a Comment

Previous Post Next Post