Yeni iPhone Kablosuz Şarj Özelliği

Yeni iPhone Kablosuz Şarj Özelliği, Adlı yazımıza hoşgeldiniz bu yazımızda iPhone cihazlara yeni gelmesi planlanan Kablosuz şarj özelliğinden bahsedeceğiz.

iPhone cihazlara tersine şarj teknolojisinin gelmesi planlanıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Patent ve Ticari Marka ofisi veritabanından alınan bilgiye göre Apple firması iPhone telefonlara tersine şarj özelliğini getirecek bir manyetik parça ekleyecek. Bu manyetik parça sayesinde Apple Watch ve AirPods gibi cihazlar kablo kullanmadan iPhone telefonunuz ile şarj edilebilecek.

Geçtiğimiz iPhone telefonlara bakacak olursak buna benzer bir özellik zaten iPhone 12 cihazlarda mevcut olabiliyordu fakat bu özellilten faydalanbilmek için ekstra bir parça alınması gerekiyordu. Apple firması tarafından alınan yeni patent ile birlikte artık bu özelliği ekstra bir parça satın almadan yeni çıkacak iPhone telefonlarda kullanabileceğiz bu özelliğin gelecek olan iPhone 15' de bulunması gerekiyor. Yani iPhone 15 ile AirPods veya Apple Watch gibi Apple cihazlarınızı şarj edebileceksiniz.

Apple tarafından getirilecek olan bu teknoloji zaten aktif olarak çoğu Andorid cihazda bulunmaktadır. Apple tarafından alınan bu yeni patent ile artık Tersine şarj teknolojisinin iPhone cihazlarda da bulunacağını söyleyebiliriz.

Tersine şarj teknolojisi ile herhangir bir kabloya bağlı olmadan telefon bataryanızda ki güç ile telefonunuzun içerisinde bulunan manyetik parça ile kablosuz şarj özelliği bulunan bir başka cihazı şarj edebilirsiniz yani kısaca Cihazınızı kablosuz bir powerbank olarak kullanabilirsiniz.

Yeni gelecek olan bu teknolojinin ne zaman veya hangi cihaz ile piyasaya sunulacağı kesin olarak bilinmiyor yeni gelecek olan bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Post a Comment

Previous Post Next Post