fluxDB Becerilerini Geliştiriyor

Yapay zeka alanındaki gelişmeler, veri tabanı yönetim sistemlerinin değişmesine neden oluyor. En büyük veri tabanı yazılım şirketlerinden biri olan InfluxDB, veri bilimi ve analizi için Yapay Zekayı güçlendirmek için yeni özellikler sunuyor. 

InfluxDB, veriler üzerindeki işlemleri hızlandırmak ve veri bilimcilerinin Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi modellerini daha hızlı algılamasını sağlamak için “QL”, “Flux” ve Python gibi programlama dillerini destekliyor. Ayrıca, veri tabanına bağlı olarak serve edilen ve Yapay Zeka modellerinin eğitim  ve tahmin etme süreçlerini hızlandıran, GPU tabanlı InfluxDB Cloud versiyonu da mevcut. 

Diğer yandan, Timescale, veri depolama, sorgulama ve analiz için ölçeklenebilir bir SQL veri tabanı sunuyor. Timescale, çağrıların milisaniye düzeyinde hassasiyetini destekleyen ve Yapay Zeka için gerekli olan büyük veri kümelerini işleyebilen bir mimariye sahip. Timescale, veri bilimcilerin deneysel algoritmalarını test etmesine, hiperparametre ayarlaması yapmasına ve Yapay Zeka modellerinin performanslarını optimize etmesine olanak tanıyor. 

Veri işleme alanında inovasyon hızlanırken, veri tabanı sistemleri de Yapay Zeka ve makine öğrenmesi gibi güçlü analitik teknikleri ile bütünleşiyor. Veri bilimcilerinin daha az kod yazmak ve Yapay Zeka uygulamalarını daha hızlı geliştirmek için hazırlanan bu teknolojiler, iş dünyasında veri analizi ve tahmin etme kabiliyetlerinin gelişmesine yardımcı olacak.

Post a Comment

Previous Post Next Post